Prvá etapa cyklotrasy skolaudovaná

Prvá etapa cyklotrasy skolaudovaná

Návštevníci Sans Souci si v posledných mesiacoch iste všimli, že v okolí letohrádku je rušno, hlavne na príjazdovej cestičke. Vynikajúcou správu je, že sa začalo s realizáciou cyklochodníka a s radosťou môžeme konštatovať, že prvá etapa cyklotrasy zo Spišskej Novej Vsi (pri spoločnosti Embraco) do Iliašoviec je skolaudovaná.

Trasa budovaného cyklochodníka

Tento projekt je financovaný cez Integrovaný regionálny operačný program, pričom celkové náklady presiahnu 1,6 mil. EUR s oficiálnym názvom Obnova existujúcich komunikácií pre nemotorovú dopravu v k.ú. Iliašovce a v k.ú. Harichovce.

Cyklochodník vedie zo Spišskej Novej Vsi pri spoločnosti Embraco do Harichoviec, kde po prekročení želežničného priecestia vedie ku Iliašovskému potoku. Cyklisti sa tak dostanú popod Sans Souci a kvalitný povrch ich dostane až do samotných Iliašoviec. Dĺžka tejto komunikácie je 5,9km.

Dobrou správou je aj to, že už je rozpracovaná druhá etapa tohto cyklochodníka, ktorá by mala zabezpečiť jeho predĺženie z Iliašoviec na samotné Sans Souci. A plány pokračujú ešte ďalej – tretia etapa by mala dokončiť celý okruh, keď sa zo Sans Souci cyklisti dostanú nad Smižany a poza nemocnicu naspäť ku spoločnosti Embraco. Ale to je ešte hudba ďalekej budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *